English
Okolica Drukuj E-mail

OkolicaJezioro Serwy zasila w wodę Kanał Augustowski – unikatowy zabytek w skali europejskiej, powstały w latach 1823-1839 w celu połączenia Wisły z Niemnem. Woda w jeziorze posiada bardzo dobrą przezroczystość, stwarzając doskonałe warunki do kąpieli i nurkowania.

Kanał Augustowski - umożliwia połączenie z kompleksem jezior w okolicy Augustowa oraz ze słynnym szlakiem Czarnej Hańczy i jeziorem Wigry. W Augustowie - mieście o statusie uzdrowiska i znanym w kraju ośrodku narciarstwa wodnego można skorzystać z unikalnego w skali kraju wyciągu dla narciarzy wodnych, rejsów statkami białej floty lub gondolami po jeziorach i kanale oraz zwiedzić muzeum historii kanału. Ponadto w odległości 23 km od ośrodka znajduje się pokamedulski klasztor w Wigrach, a 12 km od ośrodka sanktuarium w Studzienicznej.

W Puszczy Augustowskiej istnieje wiele szlaków turystycznych po niezwykle atrakcyjnych przyrodniczo i historycznie terenach z rezerwatami przyrody i pamiątkami z czasów powstań narodowych. Przejście graniczne na Litwę w Ogrodnikach oddalone jest od ośrodka o zaledwie 35 km i możliwe jest zwiedzenie przygranicznych terenów np. położonych 60 km od granicy Druskiennik lub skorzystanie z organizowanych w sezonie letnim dla turystów indywidualnych a dla grup zorganizowanych przez cały rok wycieczek do Wilna (warto pamiętać o dowodach osobistych lub paszportach).

 
wstecz   dalej »
Nowości i promocje
 
albatros.jpg
 
Menu serwisu
Strona główna
Hotel ALBATROS
Domki i bungalow
Pole namiotowe
Wczasy, noclegi - CENNIK
Szkolenia i konferencje
Imprezy integracyjne i incentive
Grupy taneczne, sportowe, artystyczne i językowe
Dla szkół
Spływy kajakowe
Zapraszamy na Litwę
Informacje
Galeria
Okolica
Plan terenu ośrodka
Adres, mapa i opis dojazdu
Na mapie Polski
e-mail
- - - - - - -
Rezerwacja imprez
Zobacz także
Invest-Nord
Leśny Dwór
Exim tours
Kalendarz
<< Marzec ’18 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   
 1
 2
 3
 4
 5
 6
 7
 8
 9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Szukaj
Na stronie
Odwiedza nas 3 gości
odwiedzających: 5714918